Koniec hali, czas na stadion

Data: 19-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koniec hali, czas na stadion

OSK Darx w elicie, natomiast Wyższa Szkoła Biznesu w odrobinę słabszej pierwszej lidze triumfowały w kolejnej edycji Pilskiej Ligi Futsalu. Mistrzem drugiej ligi został SM Jadwiżyn. Od dobrych kilku lat współzawodnictwo przygotowuje Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Ostatnia kolejka sezonu odbyła się w niedzielę, po zakończeniu której najlepsi otrzymali zasłużone nagrody. Puchary wręczyli zwycięzcom starosta Mirosław Mantaj oraz zastępca prezydenta Krzysztof Szewc.

Wielu uczestników halowych zmagań lada dzień rozpocznie rywalizację na pełnowymiarowych boiskach w regionalnych ligach piłkarskich. Na razie jednak futboliści z niepokojem spoglądają w niebo, które wciąż nie jest przychylne uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. W miniony weekend w Pilskiej Klasie Okręgowej udało się rozegrać tylko jedno spotkanie: mecz Nielby II Wągrowiec z Iskrą Szydłowo zakończył się wynikiem 1:1. Pozostałe mecze zostały przełożone na 3 maja. Może wtedy śniegu już nie będzie…

Przypomnijmy, że w „okręgówce” powiat pilski reprezentują: Pogoń Łobżenica, Iskra Szydłowo, Polonia Piła, GLKS Wysoka, Łobzonka Wyrzysk oraz Unia Ujście.