Hala przy Pola w Pile. Finał coraz bliżej

Data: 05-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Hala przy Pola w Pile. Finał coraz bliżej Realizowany jest kolejny ważny etap budowy hali sportowej przy ul. W. Pola w Pile. Trwa właśnie montaż konstrukcji dachowej. Finał już coraz bliżej.

Budowa hali przy Pola to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Koszt jej budowy to ok. 15 mln zł, w tym 6 mln zł wynosi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponieważ obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.
Planowy termin oddania 30 października  2020 r.

Nowa hala dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile, dla rozwoju talentów sportowych dzieci i młodzieży. Służyć będzie także uczniom z I LO i pozostałych szkół oraz wszystkim mieszkańcom powiatu pilskiego.

Boisko sportowe będzie miało wymiary 50 x 30 m, a trybuny pomieszczą blisko 200 osób. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.