Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ufundowała stypendia

Data: 01-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ufundowała stypendia Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu ufundowała 30 000 zł na stypendia dla uczniów szkół średnich w powiecie pilskim
Dwa bony edukacyjne, wartości 15 tys. zł każdy, Eligiuszowi Komarowskiemu, staroście pilskiemu przekazała Magdalena Górska, założyciel poznańskiej Wyższej Szkoły Handlu i Usług.
- Panie Starosto, reprezentując Wyższą Szkołę Handlu i Usług na Pana ręce przekazuję dwa czeki ufundowane przez szkołę dla dwóch młodych ludzi. Każdy czek w wysokości 15 tysięcy złotych finansuje 3 lata studiów licencjackich na wybranym kierunku – powiedziała Magdalena Górska.

- Bardzo dziękuję w imieniu społeczności uczniowskiej szkół prowadzonych przez Powiat Pilski. Mamy zdolną młodzież, która licznie zasila również poznańskie uczelnie i z pewnością Uczelnię, którą Pani reprezentuje będą także wybierać. W najbliższych dniach dokonamy procesu rekrutacji i wytypujemy dwie osoby, które będą mogły skorzystać z tej oferty, a po zdaniu egzaminu dojrzałości staną się studentami Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu to nowoczesna Uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jej misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr. Uczelnia kształci na takich kierunkach jak: ekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie czy logistyka, bezpieczeństwo narodowe, turystyka, administracja, dziennikarstwo czy komunikacja społeczna.
W tym roku uczelnia funduje 70 stypendiów po 15 tys. zł. Każdy powiat otrzymuje dwa stypendia.