Modernizacja i rozbudowa Oddziału Chemioterapii w szpitalu w Pile

Data: 01-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Modernizacja i rozbudowa Oddziału Chemioterapii w szpitalu w Pile Kolejna ważna inwestycja w pilskim szpitalu po przebudowie Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Tym razem przebudowa i modernizacja oddziału dla pacjentów onkologicznych z całej północnej Wielkopolski.

- Takiej skali inwestycji, jakie czynione są w szpitalu w ciągu minionych 4 lat, których wartość przekroczyła już ponad 35 mln zł, nigdy w długiej historii lecznicy nie było - informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Po wielu latach starań Szpital Specjalistyczny w Pile rozpoczął realizację inwestycji pn. „Modernizacja Oddziału Chemioterapii w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica”.

Zadanie jest finansowane ze środków Powiatu Pilskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
W budżecie Powiatu Pilskiego zabezpieczyliśmy kwotę 2 074 600 zł, pozostała kwota 2 mln zł pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Zakres inwestycji obejmuje:
- prace budowlane i remontowo - modernizacyjne
- oraz zakup sprzętu medycznego
i wyposażenia socjalno-bytowego.
20 maja Szpital Specjalistyczny w Pile ogłosił już przetarg nieograniczony na pierwszy etap inwestycji: prace budowlane i remontowo – modernizacyjne.

Chodzi o modernizację istniejących wolnych pomieszczeń w szpitalu na potrzeby Oddziału Chemioterapii i przystosowanie ich do standardów leczenia pacjentów onkologicznych.

Oddział Chemioterapii, liczący obecnie 10 łóżek, zostanie przeniesiony na 4 piętro - docelowo będzie tam 26 łóżek. W ramach jego struktury, na niskim parterze (poziom -1), powstanie ambulatorium chemioterapii jednodniowej liczące 8 stanowisk oraz zaplecze: pokój przygotowań, sala zabiegowa, gabinet badań, sekretariat.

- Zrobiliśmy rozdział między częścią szpitalną, a częścią ambulatoryjną, w której pacjenci będą poddawani zabiegom jednodniowej chemioterapii. Dzięki temu w części hospitalizacyjnej będzie więcej łóżek niż planowaliśmy. To rozwiązanie korzystniejsze dla pacjentów - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Specyfikacja warunków zamówienia jest dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Szpitala Specjalistycznego w Pile:

Inwestycja ma być zrealizowana w procedurze „zaprojektuj i wybuduj”.