Jedyny taki bieg

Data: 10-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jedyny taki bieg

Do Pilskiego Półmaratonu wielu przygotowuje się przynajmniej przez kilka miesięcy. To wyjątkowe wydarzenie zawsze budziło duże zainteresowanie i nie inaczej było w tym roku. Wyścig na dystansie ponad 21 kilometrów ukończyło prawie dwa tysiące osób, w tym liczne grono mieszkańców powiatu. Wśród tych ostatnich najszybsi okazali się pilanie: Krzysztof Muszyński i Katarzyna Żarnowska. Z nowej trasy, pogody i atmosfery wytworzonej przez widzów zadowoleni byli niemal wszyscy. Organizatorzy, z Henrykiem Paskalem na czele, mają prawo czuć satysfakcję.

W ramach sportowych zmagań w drugą niedzielę września odbył się również bieg dla dzieci i wyścig vipów. Krótko mówiąc, w niedzielę ruszali się wszyscy. A kolejna, tym razem bardziej kameralna okazja do pobiegania już w najbliższą sobotę. O godz. 11:00 na pilskich Staszycach odbędzie się wchodzący w skład powiatowego cyklu Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego. Serdecznie zapraszamy!