Zapraszamy mieszkańców na mecz charytatywny dla Filipa [AKTUALIZACJA]

Data: 22-01-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy mieszkańców na mecz charytatywny dla Filipa [AKTUALIZACJA] Już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia, o godz. 17.00 w hali sportowej przy  ul. Bydgoskiej w Pile (przy stadionie żużlowym) Enea Basket Piła zagra dla chorego na nowotwór mózgu Filipa Kaźmierczaka z Piły, by pomóc rodzinie chłopca w zebraniu pieniędzy na kosztowne leczenie.
Powiat  Pilski wesprze to wydarzenie, które poprowadzi sam Dominik Strzelec, ulubieniec publiczności, znany z licznych  programów telewizyjnych. Atrakcji nie zabraknie. Będą liczne licytacje i losowanie nagród, w tym lotu helikopterem, czy weekendu nad morzem. Będzie można także wygrać nowoczesną skodę na weekend z pełnym bakiem.

Filip ma 11 lat. Urodził się jako zdrowy chłopiec, aktywnie uprawiał sport. W lipcu 2019 zdiagnozowano u niego nowotwór - czaszkogardlaka. Guz usunięto w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ale niestety ponownie szybko narasta dlatego konieczna jest kolejna operacja, a potem naświetlanie. Najlepsze efekty daje terapia protonowa, rodzice Filipa zdecydowali o leczeniu w Essen, w Niemczech, ale przekracza ono możliwości finansowe rodziny. Dlatego akcja charytatywna dla Filipa, w którą zaangażowało się tysiące pilan i nie tylko.

Na Facebooku zawiązała się specjalna grup „Razem dla Filipa”, gdzie odbywają się licytacje i na bieżąco można śledzić najważniejsze wydarzenia.
- Jeśli chcecie pomoc chłopcu przyjdźcie na wielki mecz charytatywny Enea Basket Piła- Biofarm Poznań, któremu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci z licytacjami i losowaniem fantastycznych upominków i nagród – mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W losowaniu wezmą udział bilety wstępu, które w cenie 2 i 5 złotych będzie można kupić przed meczem przy wejściu do hali, a każdy będzie numerowany. Już dzisiaj możemy zdradzić, że rozlosujemy wśród publiczności m.in.:
- dwudniowy pobyt dla dwóch osób w pięciogwiazdkowym hotelu w Kołobrzegu, ufundowany przez Biuro Podróży Słoneczna Przygoda w Pile.

Ponadto wygrać w losowaniu biletów, bądź wylicytować będzie można:

- piłkę Spalding z podpisem Marcina Gortata, ufundowaną przez Fundację Marcina Gortata MG13;
- przelot helikopterem ufundowany przez firmę INVESTA aero SERVICE z Piły;
- samochód na weekend z pełnym bakiem Skoda Kodiaq Style 2,0 TSI 190KM 4x4 oraz samochód Skoda Citigo, Style Elektryczny – nagrody ufundowane przez Autoryzowany Salon i Serwis Skody Auto Park Zofia Szcześniak w Pile;
- rękawice bokserskie Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka;
- pióro Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego;
- karmę dla zwierząt – ufundowaną przez Zakład Produkcji Karmy dla Zwierząt Dolina Noteci w Polanowie;
- zestaw soków i produktów regionalnych – ufundowanych przez Sady Dolina Noteci Sp. z.o.o.;
- kolację dla 2 osób – ufundowaną przez Kabuki Sushi Bar w Pile;
- voucher dla rodziców chcących zorganizować swojemu dziecku urodziny w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pile (w ramach urodzin przewidziane są działania integracyjne i edukacyjne, głośnemu czytaniu książek dostosowanych do wieku uczestników towarzyszą zabawy plastyczne, rytmiczne, teatralne. Dwugodzinny program uzgadniany jest wspólnie z animatorem – bibliotekarzem. Termin uzgodnienia w ciągu 2020 r.);
- książkę z cennymi poradami Dominika Strzelca;
- 15 biletów do kina Helios;
- piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań;
- przejażdżkę sportowym lamborghini;
- zestaw upominków ufundowany przez radio ESKA;
-
paczkę zawierającą materiały promocyjne Szkoły Policji w Pile (pamiątkowy kafel z okazji 100-lecia Policji Państwowej, kubek, kalendarzyk, długopis i smycz).
- pamiątkową grafikę/obraz o wym. 80x100 z podpisem Dominika Strzelca ufundował Mariusz Januzik!
- koszulkę Martyny Grajber, siatkarki, reprezentantki Polski kadetek i juniorek (podarował ją Dariusz Guzek, który już raz brał udział w licytacji koszulki naszej reprezentantki na leczenie Filipa).

Ponadto Szkoła Policji zorganizuje stoisko kryminalistyczne.
Bogatą dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia charytatywnie wykona Robert Judycki, będzie można ją zobaczyć na FB.
Z kolei PSS Społem w Pile ufundowało pyszne ciasto jogurtowe i chleb, a gorący poczęstunek Formacja Dźwierszno OMMP.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Krzysztof Belak!
Na miejscu będzie też wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Cały dochód z biletów, zbiórki i licytacji zostanie przekazany komitetowi pomocy "Razem dla Filipa". ZAPRASZAMY! Warto pomagać.