Stypendium czeka na Ciebie

Data: 23-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Stypendium czeka na Ciebie

Wzorem lat ubiegłych, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, wraz z inauguracją roku szkolnego i akademickiego, rozpocznie wypłacanie stypendiów o charakterze socjalnym. Będą mogli je otrzymać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, a także studenci wyższych uczelni publicznych, którzy uczą się w trybie dziennym oraz są zameldowani na stałe na terenie województwa wielkopolskiego.

Uczniowie i studenci posługujący się stałym meldunkiem na terenie powiatu pilskiego mogą składać wnioski o stypendium wraz z wymaganą dokumentacją w następujących terminach:

- do 20 września 2012 roku (w swoich szkołach) – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Pilski,

- do 20 października 2012 roku (w Wydziale Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile – pokój 207, tel. 67 210 93 33) – studenci,

- do 25 września 2012 roku (także w Wydziale Oświaty Starostwa) – uczniowie na stałe zamieszkujący powiat pilski, którzy kontynuują naukę poza jego terenem.

O stypendium mogą ubiegać się również uczniowie ponadgimnazjalnych szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych.

Dokumenty wraz z Regulaminem oraz wzory wniosków można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu: www.umww.pl, w zakładce: Biuletyn Informacji Publicznej/Sejmik Województwa Wielkopolskiego/Uchwały/Uchwały Sejmiku – IV kadencja/Uchwały podjęte na XXIII Sesji Sejmiku w dniu 25 czerwca 2012 r./poz.16.XXIII/400./12 lub w zakładce: Urząd/Departamenty/Departament Edukacji i Nauki/dokumenty do pobrania.