Chwyć za słuchawkę i posłuchaj. Pierwsza budka literacka już działa

Data: 22-08-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Chwyć za słuchawkę i posłuchaj. Pierwsza budka literacka już działa W samym sercu powiatu pilskiego – Pile, na pl. Konstytucji 3 Maja stanęła budka literacka, w której można posłuchać popularnych bajek, wierszyków i opowiadań dla dzieci. Do wyboru jest 11 pozycji.

Obsługa budki jest prosta. Wystarczy chwycić za słuchawkę, ze spisu treści wybrać interesującą nas książkę i nacisnąć guzik. Po chwili usłyszymy w słuchawce lektora. Krótsze bajki, bądź wierszyki nagrane są w całości, dłuższe bajki czy opowiadania - we fragmentach.
-  To rewelacyjny pomysł, na pewno spodoba się nie tylko dzieciom czy młodzieży, ale również dorosłym. Sam z przyjemnością wysłuchałem ulubionych bajek z dzieciństwa – mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Budka stanęła z inicjatywy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Pile.
- Uznaliśmy, że to świetny pomysł na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Bajki wybierały znane osoby, które odniosły sukces. To ma zachęcić rodziców, by czytały swoim dzieciom, a dzieci, by książka towarzyszyła im przez całe życie – tłumaczy Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor biblioteki.

Aby dowiedzieć się, kto jaką bajkę poleca, należy odsłuchać ją do końca.
W kraju są teraz zaledwie 3 takie miejsca, choć w Pile stanęła pierwsza budka z panelem fotowoltaicznym, czyli energooszczędna.