Z partnerską wizytą w Schwalm-Eder

Data: 25-09-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z partnerską wizytą w Schwalm-Eder

Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży, ich trenerzy, opiekunowie oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marian Martenka i Etatowy Członek Zarządu Stefan Piechocki wzięli udział w wyjeździe do zaprzyjaźnionego powiatu Schwalm – Eder w Niemczech. Wizyta miała charakter sportowy, a młodzi mieszkańcy Ziemi Pilskiej współzawodniczyli z sąsiadami z Zachodu w konkurencjach lekkoatletycznych i w turnieju piłki nożnej.

Podczas zagranicznego wyjazdu polska delegacja mieszkała w Hombergu, stolicy niemieckiego powiatu, ale dotarła również do innych jego zakątków. Młodzież miała okazję zwiedzić nieczynną kopalnię węgla brunatnego, popływać w basenie oraz skorzystać ze ścianki wspinaczkowej.  Współpraca partnerska obu powiatów rozwija się od dawna. Z pewnością kontakty będą kontynuowane.