Pilanie z sukcesami w Pucharze Świata

Data: 24-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilanie z sukcesami w Pucharze Świata Zawodnicy Klubu Sporty Walki Piła zdobyli jeden Puchar Świata, trzy srebrne oraz jeden brązowy medal w zawodach z cyklu World Series – Puchar Świata w Kickboxingu we włoskim Rimini. 24 czerwca br. z pilskimi uczestnikami włoskiego Bestfighter spotkał się starosta Eligiusz Komarowski.

Dla pilan, udział w zawodach w Rimini, był ostatnim międzynarodowym startem przed przerwą wakacyjną, w trakcie którego mieli okazję potwierdzić swoją formę na tle rywali z całego świata. W zawodach uczestniczyło prawie 3 tysiące zawodników z 42 krajów, w tym liczna grupa z Polski. Udział pilskiej reprezentacji możliwy był dzięki wsparciu finansowemu m.in. Powiatu Pilskiego.

- Gratuluję wam wspaniałych wyników w Rimini. Jesteście doskonałym przykładem na to, że osiągając sukcesy sportowe nie zapominacie o nauce w szkole. Teraz macie wakacje, życzę więc wam odpoczynku i tego abyście wypoczęci, z nowymi siłami po wakacyjnej przerwie, powrócili do nauki i do treningów – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Na zawodach w Rimini najlepiej zaprezentował się najmłodszy z pilskich zawodników Xavier Rzeszut, który jako jedyny wystąpił tym razem w dwóch formułach – light contact i kick light. W rywalizacji w light contact Xavier pokonał kolejno rywali z Bułgarii, Słowacji i wreszcie w finale z Anglii zdobywając złoty medal i Puchar Świata kadetów młodszych! Z kolei w formule kick light Xavier swój występ zakończył na etapie półfinałów zdobywając brązowy medal. Warto przypomnieć, że Xavier jest aktualnym Mistrzem Polski kadetów młodszych w formułach light contact i kick light. Dla juniorów Dawida Sieka i Piotra Woźniaka występ w Rimini to kolejna duża międzynarodowa impreza, w której wzięli udział w tym roku. Tym razem dla obu występ w formule K1 zakończył się zdobyciem drugiego miejsca i srebrnego medalu. Znakomity występ zaliczył też Miłosz Bogucki, który wywalczył srebrny medal kadetów starszych kick light, który jest jego pierwszym międzynarodowym sukcesem. Sporty Walki Piła reprezentowali również Michał Haiwka oraz Maciej Różyło. Dla obu występ w turnieju zakończył się na etapie eliminacji.
Warto dodać, że 23 czerwca br. trójka juniorów: Dawid Siek, Piotr Woźniak i Michał Haiwka została oficjalnie powołana do kadry Polski na sierpniowe Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w kickboxingu.

Gratulujemy!