Wiceprzewodniczący Henryk Stokłosa uhonorowany za patriotyczną i obywatelską pracę organiczną.

Data: 17-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wyróżniło senatora Henryka Stokłosę wyjątkową statuetką Ignacego Jana Paderewskiego, która została ustanowiona z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Podczas uroczystości wręczenia statuetki prezydent poznańskiego Towarzystwa dr Marian Król tłumaczył jak ważne jest to wyróżnienie - To wyraz naszego najwyższego uznania dla działań Pana Senatora na rzecz pracy organicznej w wymiarze patriotycznym jak i obywatelskim.

- Chciałbym serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Jestem szczęśliwy, że mogę z Państwem współpracować. To dla mnie wielki honor i zaszczyt – powiedział Henryk Stokłosa.

Podczas spotkania, które odbyło się w minionym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Pile,  wiceprzewodniczący Henryk Stokłosa został także uhonorowany Kombatanckim Certyfikatem Pamięci. Certyfikat przyznał Wielkopolski Zarząd Wojewódzki Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu za przekazywanie wiedzy i doświadczenia życiowego młodym ludziom, ucząc ich rozumienia takich słów jak praca, honor, godność, wolność i sprawiedliwość: „Te słowa są spuścizną i przesłaniem naszych wielkich Wielkopolan jak H. Cegielski, K. Marcinkowski, Ks. Wawrzyniak i wielu innych, które również w sobie prezentuje Pan Senator RP” – napisano w uzasadnieniu.