Rodzinny festyn przedszkolny w Ujściu

Data: 10-06-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rodzinny festyn przedszkolny w Ujściu Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców tak było podczas II Rodzinnego festynu przedszkolnego, który odbył się na Bindudze Kei 105 w Ujściu. Wydarzenie finansowo wsparł Powiat Pilski, a honorowym patronatem objął je Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Przedszkole w Ujściu im. Króla Maciusia I zaprosiło rodziców do współpracy przy organizacji pikniku, prowadzenia wspólnych zabaw oraz organizowania atrakcji: zaplatania kolorowych warkoczyków, malowania buzi i robienia baniek mydlanych.
Dzieci bawiły się na dmuchanych zamkach i w strażackiej pianie wypuszczoną przez strażaków z Ujścia i Nowej Wsi Ujskiej. Dużą atrakcją było grupowe budowanie z klocków wieży. Wszyscy biorący udział w stawianiu wieży otrzymali nagrody, które wręczył Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Witam wszystkich na festynie w imieniu pana Starosty Eligiusza Komarowskiego i swoim. Dziękuję za zaproszenie na tak miłe wydarzenie. Powiat z radością wspiera takie inicjatywy. Życzę wszystkim udanej zabawy – powiedział Marek Kamiński podczas otwarcia.

Najwięcej emocji wzbudził występ rodziców, którzy przygotowali dla dzieci niespodziankę i przeczytali wspólnie „Rzepkę” Juliana Tuwima przebierając się za postaci z wiersza.