Trwają remonty na drogach powiatowych

Data: 31-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trwają remonty na drogach powiatowych Na wielu drogach powiatu pilskiego trwają prace modernizacyjne.

Do września zostanie wyremontowanych jeszcze kilkanaście odcinków, które są najbardziej uczęszczane. Ale prace naprawcze nawierzchni zaplanowano również w mniej ruchliwych miejscach, ważnych jednak dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy dojeżdżają do pracy, sklepów, a dzieci do szkół. Tegoroczny budżet na bieżące remonty wynosi prawie 1 mln zł.

- Zakres prac jest szeroki. Bieżące remonty dróg trwają w całym powiecie, wiele jest już na ukończeniu, ale cały czas zaczynają się kolejne. Drogi stają się bezpieczniejsze, poprawia się również komfort jazdy. Przy tym, podczas remontów stosowane są różne technologie w zależności od zniszczenia nawierzchni i zakresu prac– mówi Arkadiusz Kubich wicestarosta pilski, który w wielu miejscach sprawdził stan robót.

Z powodu remontów mogą wystąpić pewne utrudnienia w ruchu, ale drogi są i będą przejezdne. Plan remontów opracował Powiatowy Zarząd Dróg w Pile. Remonty prowadzone są przy użyciu specjalistycznego sprzętu między innymi rozściełacza mas bitumicznych. Prace zostały już wykonane na następujących drogach powiatowych:
  • nr 1198P odcinek Wiktorówko – Łobżenica.
  • nr 1188P odcinek Kosztowo - Rzęszkowo
  • nr 1060P – ulica Lubińskiego w m. Wysoka
  • nr 1329P w miejscowości Ługi Ujskie
Powiatowy Zarząd Dróg planuje jeszcze remonty w kolejnych miejscach:
  • nr 1168P Szydłowo – Skrzatusz
  • nr 1208P w miejscowości Krępsko
  • nr 1177P na odcinku Śmiłowo - Zelgniewo
Równolegle prowadzone są też prace na drogach o mniejszym natężeniu ruchu przy użyciu tzw. patchera (urządzenia do mechanicznego usuwania ubytków i nierówności). W pierwszym etapie remonty wykonano na odcinkach dróg będących w najgorszym stanie technicznym.
  • nr 1167P Gostomia – Róża Wielka – Róża Mała
  • nr 1172P Stara Łubianka – Dobrzyca
  • nr 1195P Szczerbin – Kościerzyn Mały
  • nr 1193P Kościerzyn Wielki do drogi wojewódzkiej nr 242
  • nr 1164P Kotuń – Stacja Stobno
  • nr 1163P Stacja Stobno – Pokrzywno
  • nr 1205P Trzeboń – Liszkowo – Dębno – Dziunin
  • nr 1202P Dzwierszno Wielkie – Topola – Dębno
  • nr 1166P Stara Łubianka – Zawada
  • nr 1169P Skrzatusz – Różewo
  • nr 1200P Luchowo – Witrogoszcz – Dźwierszno Małe
  • nr 1182P Rudna – Mościska
  • nr 1198P Wiktorówko – Rataje
  • nr 1060P Wysoka – Rudna - Stare
  • nr 1181P Rudna – Gmurowo
  • nr 1198P Kijaszkowo – Tłukomy
  • nr 1197P Czajcze – Kijaszkowo
  • nr 1038P Łobżenica – Osowo
To nie koniec. W tej technologii zaplanowano jeszcze remonty na ok. 6100 m2 dróg, na terenie wszystkich gmin powiatu, w zależności od stopnia zniszczenia danej drogi.