Powiatowe obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

Data: 23-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiatowe obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Po raz szesnasty obchodzony był w Powiecie Pilskim Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Obchody zainaugurowała msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Morzewie, po czym licznie zgromadzeni uczestnicy, w asyście strażaków i policjantów, przemaszerowali na plac przed salą wiejską w Morzewie. Wydarzenie, patronatem honorowym, objął starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Do Morzewa przyjechali uczestnicy wszystkich Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie powiatu pilskiego oraz mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej.

– Na ręce pracowników tych placówek a także rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych składam podziękowania za wasz codzienny trud i poświęcenie. Dzisiaj życzę wszystkim wspaniałej zabawy, oby ten dzień był dla was wyjątkowy  – powiedziała podczas otwarcia Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

W części artystycznej wystąpili uczestnicy WTZ w Morzewie i Pile. Zaprezentowały się także inne Warsztaty Terapii Zajęciowej działające w powiecie pilskim. Nie zabrakło również dobrego poczęstunku, wystawy prac osób niepełnosprawnych oraz zabawy tanecznej, do której zaprosiły panie z zespołu Sonata z Kaczor. Atrakcją wydarzenia była gaśnicza piana, którą na koniec wypuścili strażacy.