Jubileuszowy Festiwal Piosenki Maryjnej w Kruszewie

Data: 20-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileuszowy Festiwal Piosenki Maryjnej w Kruszewie Po raz dziesiąty w Kruszewie odbył się Festiwal Piosenki Maryjnej pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. W kruszewskim kościele pw. św. Wojciecha wystąpiło 25 solistów.

Uczniowie rywalizowali w czterech grupach wiekowych- przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VI  oraz VII- VIII i klasa III gimnazjum. Każdy wykonawca zaprezentował jeden utwór o tematyce religijnej. Otwarcia festiwalu dokonał ks. proboszcz Paweł Piotr Froelich.
Młodzież oceniało jury w następującym składzie: Przemysław Zdunek, Marta Rajewska i ks. Piotr Kowalewski.
Obecny na festiwalu Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile pogratulował uczestnikom oraz organizatorom tak wspaniałej imprezy.
- Gratuluję pięknego jubileuszu, 10 lat to bardzo dużo. Cieszę się, że widzę tyle uśmiechniętej zdolnej młodzieży – powiedział.
Organizatorami festiwalu są Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie i Parafia p.w. Św. Wojciecha w Kruszewie.

Oto zwycięzcy festiwalu:

Kategoria przedszkola
Miejsce I – Julia Samojeden ( Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach)
Miejsce II – Ilona Górzna ( Publiczne Przedszkole
w Gębicach )

Klasy I – III SP
Miejsce I – Daria Han ( Szkoła Podstawowa w Kruszewie)

Kategoria klasy IV– VI SP
Miejsce I – Mikołaj Mroziński (Szkoła Podstawowa w Kruszewie)
Miejsce II – Zuzanna Samojeden (Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach)
Miejsce II – Magdalena Sobotka (Szkoła Podstawowa w Romanowe Dolnym)
Miejsce III –Julia Pabiś (Szkoła Podstawowa w Kruszewie)