15 lat w Unii Europejskiej oczami młodzieży

Data: 17-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

15 lat w Unii Europejskiej oczami młodzieży W auli kina Iskra, 15 maja br. odbył się wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Co ciekawe, wykład dla seniorów, przygotowała młodzież z pilskich szkół ponadgimnazjalnych.
 
Uczniowie przedstawili słuchaczom UTW prezentacje dotyczące inwestycji Powiatu Pilskiego, które w ciągu 15 lat sfinansowano ze środków Unii  Europejskiej. Słuchacze mogli zobaczyć też jak zmieniał się nasz region od momentu wejścia Polski w struktury Unii. Uczniowie zaprezentowali również projekty, które już niebawem powstaną dzięki unijnym dofinansowaniom.
 
- Wchodząc do tej sali spotkaliśmy się jeszcze z czasami, w których nikt nie myślał o Polsce w Unii Europejskiej. Ale w najbliższym czasie ta aula, dzięki właśnie unijnym środkom, zostanie zmodernizowana i zyska nowy blask. Powiat Pilski umie świetnie pozyskiwać i wykorzystywać pieniądze z Unii na rozwój i widać to na każdym kroku – mówił obecny na spotkaniu wicestarosta Arkadiusz Kubich.
 
Na zakończenie spotkania wicestarosta wręczył młodzieży przygotowującej prezentacje upominki ufundowane przez Powiat Pilski. 
 
Zapisz się na newsletter