Data: 07-05-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta: Nic o nas bez nas. Chciałbym zaapelować do mieszkańców, by zapoznali się z dokumentacją i złożyli odpowiednie wnioski Do Starostwa Powiatowego w Pile wpłynął wniosek inwestora w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i wydania pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej. Maszt o wysokości 12 metrów miałby stanąć na budynku przy ulicy Staromiejskiej 15 w Pile.  Taką możliwość stwarza inwestorowi plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miasta Piły. Zanim jednak dojdzie do wydania decyzji, Starostwo Powiatowe w Pile chce poznać opinie mieszkańców w tej sprawie. Dlatego wysłano około 250 pism do mieszkańców budynków, na którym miałaby się znajdować stacja bazowa, by Ci mogli się wypowiedzieć i wnieść uwagi do tego postępowania.
- Nic o nas bez nas. Chciałbym zaapelować, by mieszkańcy zapoznali się z dokumentacją i złożyli swoje wnioski. Każdy taki głos pomoże nam w rozpatrzeniu wniosku inwestora – mówił podczas poniedziałkowego spotkania z mediami Eligiusz Komarowski Starosta Pilski.
Mieszkańcy swoje uwagi w tej sprawie mogą zgłosić w terminie 7 dni od daty otrzymania zawiadomienia o postępowaniu do tut. starostwa. Po zapoznaniu się z ewentualnymi uwagami decyzję w tej sprawie wyda Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pile.

Uwagi i zastrzeżenia należy zgłaszać do:
Wydziału Architektury i Budownictwa
Starostwa Powiatowego w Pile