Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia

Data: 26-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia Posterunki Policji w Wysokiej i Ujściu dzięki wsparciu samorządów, w tym Powiatu Pilskiego, wzbogaciły się o nowe radiowozy osobowo-terenowe typu SUV, każdy wartości blisko 89 tys. zł. Przekazanie policyjnych aut miało miejsce w piątek, 25 stycznia przed Starostwem Powiatowym w Pile, stolicy powiatu.  
Wartość policyjnych aut marki Opel Mokka to prawie 180 tys. zł. Ich zakup w wysokości 42 500 zł dofinansował Powiat Pilski, gminy Wysoka i Ujście dołożyły po 21 250 zł.

Porozumienie dotyczące dofinansowania zostało zawarte w maju ubiegłego roku.  
- To kolejny przykład naszej dobrej współpracy z policją. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy zakup trzech radiowozów, które trafiły do gminy Szydłowo, Białośliwie i Piła. Sądzę, że na tym nie koniec, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Za wsparcie finansowe podziękował insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.
- To rzadka sytuacja, żeby powiat dofinansowywał zakup samochodów dla policji, dlatego bardzo dziękujemy. Nasze potrzeby są bowiem duże. W 2018 roku z użytku wycofaliśmy 12 radiowozów, a 8 w najbliższym czasie również należałoby wymienić. Taka pomoc jest zatem bezcenna – dodał.
Na przekazaniu radiowozów obecni byli również burmistrzowie obu gmin. Jak duże znaczenie dla policjantów w terenie ma sprawny i mocny policyjny wóz, podkreślili samorządowcy z Wysokiej.  
- Kiedy rada podejmowała decyzję o dofinasowaniu zakupu radiowozu, nikt nie miał wątpliwości, że to konieczne – przyznał Marek Madej, były już burmistrz Wysokiej.  
Z kolei Artur Kłysz, obecny włodarz Wysokiej zaznaczył:
- Terenowy wóz naszym policjantom był bardzo potrzebny. Takim dojadą wszędzie.