Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia

Data: 26-01-2019    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Nowe radiowozy dla Wysokiej i UjÅ›cia Posterunki Policji w Wysokiej i UjÅ›ciu dziÄ™ki wsparciu samorzÄ…dów, w tym Powiatu Pilskiego, wzbogaciÅ‚y siÄ™ o nowe radiowozy osobowo-terenowe typu SUV, każdy wartoÅ›ci blisko 89 tys. zÅ‚. Przekazanie policyjnych aut miaÅ‚o miejsce w piÄ…tek, 25 stycznia przed Starostwem Powiatowym w Pile, stolicy powiatu.
Wartość policyjnych aut marki Opel Mokka to prawie 180 tys. zÅ‚. Ich zakup w wysokoÅ›ci 42 500 zÅ‚ dofinansowaÅ‚ Powiat Pilski, gminy Wysoka i UjÅ›cie doÅ‚ożyÅ‚y po 21 250 zÅ‚.

Porozumienie dotyczÄ…ce dofinansowania zostaÅ‚o zawarte w maju ubiegÅ‚ego roku.
- To kolejny przykład naszej dobrej współpracy z policją. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy zakup trzech radiowozów, które trafiły do gminy Szydłowo, Białośliwie i Piła. Sądzę, że na tym nie koniec, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Za wsparcie finansowe podziękował insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.
- To rzadka sytuacja, żeby powiat dofinansowywał zakup samochodów dla policji, dlatego bardzo dziękujemy. Nasze potrzeby są bowiem duże. W 2018 roku z użytku wycofaliśmy 12 radiowozów, a 8 w najbliższym czasie również należałoby wymienić. Taka pomoc jest zatem bezcenna – dodał.
Na przekazaniu radiowozów obecni byli również burmistrzowie obu gmin. Jak duże znaczenie dla policjantów w terenie ma sprawny i mocny policyjny wóz, podkreÅ›lili samorzÄ…dowcy z Wysokiej.
- Kiedy rada podejmowaÅ‚a decyzjÄ™ o dofinasowaniu zakupu radiowozu, nikt nie miaÅ‚ wÄ…tpliwoÅ›ci, że to konieczne – przyznaÅ‚ Marek Madej, byÅ‚y już burmistrz Wysokiej.
Z kolei Artur Kłysz, obecny włodarz Wysokiej zaznaczył:
- Terenowy wóz naszym policjantom był bardzo potrzebny. Takim dojadą wszędzie.
Zapisz siÄ™ na newsletter