Rodzina zastępcza pilnie poszukiwana

Data: 22-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rodzina zastępcza pilnie poszukiwana Masz wielkie serce? Jesteś odpowiedzialny? Zostań rodziną zastępczą dla potrzebującego dziecka.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej na terenie Powiatu Pilskiego poszukuje osób odpowiedzialnych, gotowych przyjąć pod swoją opiekę skrzywdzone przez los dzieci w ramach rodziny zastępczej.
Dzieci te czekają na to, aby zamieszkać w domu pełnym ciepła, miłości i akceptacji. Dobra rodzina zastępcza to najlepsza forma pomocy dziecku pozbawionemu właściwej opieki ze strony rodziców. Dzięki rodzicielstwu zastępczemu dzieci mają szansę na odzyskanie poczucia bezpieczeństwa i prawidłowy rozwój.

Obecnie najpilniej poszukiwana jest rodzina zastępcza dla trojga rodzeństwa: rocznej dziewczynki, 2,5-letniej dziewczynki oraz 4-letniego chłopca.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani stworzeniem rodziny zastępczej dla dzieci, zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile przy al. Niepodległości 37, budynek C, pokój 408, tel: 67 349-12-08.
Wszelkich informacji dotyczących rodzin zastępczych udziela kierownik zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej – Bartosz Kołodziejczyk. Dowiecie się Państwo, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać rodziną zastępczą, z jakimi problemami spotykają się osoby wychowujące dzieci w ramach rodziny zastępczej oraz jakie świadczenia przysługują na umieszczone w pieczy zastępczej dzieci. Zapraszamy zarówno małżeństwa, jak i osoby niepozostające w związku małżeńskim.