Bogusław Mikita nie żyje

Data: 19-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bogusław Mikita nie żyje Z ogromnym smutkiem informujemy, że 19 stycznia, po ciężkiej chorobie w wieku niespełna 71 lat zmarł Bogusław
Mikita, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile, doświadczony samorządowiec i działacz społeczny.

Bogusław Mikita pełnił wiele zaszczytnych funkcji publicznych w administracji samorządowej. W latach 2006-2010 pełnił stanowisko Etatowego Członka Zarządu Powiatu w Pile, w latach 2010-2013 był  Wicestarostą Pilskim. Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile, a także jego długoletnim Prezesem (w latach 2006-2016).
Ostatnio pełnił również funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile, działając z wielkim zaangażowaniem na rzecz poprawy jakości życia jego pensjonariuszy. Był również wiceprezesem Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile budującego pilskie hospicjum. Zawsze był oddany pracy na rzecz ludzi starszych i niepełnosprawnych.

Pogrzeb ś.p. Bogusława Mikity odbędzie się 23 stycznia 2019 r. Msza święta odbędzie się o godz. 12.00 w Kościele Rzymskokatolickim p.w. św. Józefa w Pile, ul. Korczaka 79 (Podlasie). Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Motylewskiej w Pile rozpoczną się o godz. 13.00. Rodzina zmarłego prosi o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Podczas uroczystości pogrzebowej odbędzie się kwesta na rzecz budowy hospicjum w Pile.