Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Książka cyfrowa za darmo dla czytelników biblioteki!

Data: 07-01-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Książka cyfrowa za darmo dla czytelników biblioteki! To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy lubią czytać. Wystarczy mieć kartę biblioteczną Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile i można mieć dostęp do olbrzymiej bazy ebooków - książek elektronicznych, które można czytać na smartfonach, tabletach, komputerach, czytniku.  Zachęcamy  do korzystania z tej darmowej i ciekawej oferty.  
Pilska biblioteka podpisała na ten rok kolejną umowę na korzystanie z ebooków na platformie LEGIMI, która obejmuje dostęp do bazy około 20 tys. ebooków, wśród nich znajdziemy tytuły  najsłynniejszych światowych autorów, jak i rodzimych. Darmowy dostęp do bazy mają wszyscy czytelnicy Biblioteki, którzy posiadają ważną kartę biblioteczną oraz zgłoszą się do biblioteki po kod aktywacyjny.
Wszelkich informacji i kody dostępu można uzyskać w Wypożyczalni dla Dorosłych PiMBP w Pile, ul. Staromiejska 14
Okazuje się, że chętnych do korzystania z książki elektronicznej nie brakuje. Jak mówi Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor biblioteki w ubiegłym roku limit stron, które wykupiła biblioteka został całkowicie wykorzystany, w tym roku wykupiono jeszcze większą ilość. A kto najchętniej korzysta z książek elektronicznych?
- Czytelnicy w  przedziale wiekowym od 20 do 40 lat, osoby, które dużo czytają dla przyjemności -  mówi dyrektor Joanna Wyrwa-Krzyżańska.     

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych po kody dostępu, które można uzyskać w Wypożyczalni dla Dorosłych PiMBP w Pile, ul. Staromiejska 14.