Bezpłatne porady. Poznaj swoje prawa

Data: 12-12-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bezpłatne porady. Poznaj swoje prawa W sobotę, 15 grudnia w Galerii VIVO! w Pile odbędzie się dyżur Powiatowych Rzeczników Konsumentów z Piły i Czarnkowa. Z bezpłatnych porad będzie można skorzystać w godzinach od 13.00 do 18.00.
Okres świąteczny to czas wzmożonych zakupów. Dlatego tym bardziej warto wiedzieć, jakie prawa przysługują nam jako konsumentom, zarówno jeśli chodzi o zwrot towaru, czy jego reklamację.  Warto też skorzystać z rady rzeczników, kiedy zdecydujemy się na przykład na zakup ratalny albo  świąteczny kredyt.
To również dobra okazja by poznać kompetencje Rzecznika Praw Konsumentów i wiedzieć, w czym może nam pomóc. Z porad skorzystać będzie mógł każdy.
Dyżur odbędzie się w ramach kampanii „Rzecznik poza urzędem”, zainicjowanej przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Ma ona na celu propagowanie praw konsumenckich i edukację społeczeństwa, między innymi poprzez spotkania w szkołach, galeriach handlowych i z organizacjami pozarządowymi.
-  Z poradami konsumenckimi wychodzimy do mieszkańców, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy może się do nas wybrać w godzinach pracy urzędu  - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
- Serdecznie wszystkich zapraszamzachęca Aleksandra Pęska-Świergosz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Pile.