Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Otwarcie Akademii Pyrka w Wyrzysku

Data: 29-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie Akademii Pyrka w Wyrzysku Przy komisariacie w Wyrzysku otwarto Bezpieczną Akademię Pyrka, miejsce w którym będą odbywały się zajęcia dla dzieci na temat bezpieczeństwa.

To miejsce przyjazne dla najmłodszych. Znajdują się tu ławeczki i tablice informacyjne na temat bezpieczeństwa. Powstał też okolicznościowy mural, oczywiście z sierżantem Pyrkiem – bohaterem – maskotką – którego najmłodsi lubią i dobrze znają. Bezpieczna Akademia Pyrka to inaczej „niebieska szkoła”, w której policja uczy dzieci bezpiecznych zachowań, m.in. na drogach. Powstała z inicjatywy kom. Marcina Towalewskiego, Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku.
W otwarciu akademii uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska. Obecne było też ścisłe kierownictw Komendy Powiatowej Policji w Pile z komendantem insp. Sebastianem Cichockim na czele.
Ale bohaterami tego wydarzenia były dzieci, które nie tylko świetnie się bawiły, ale otrzymały jeszcze upominki ufundowane przez Powiat Pilski, w tym odblaski, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group