Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Wyjątkowe rzeźby i hologramy w Galerii BWA

Data: 20-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyjątkowe rzeźby i hologramy w Galerii BWA Gorąco polecamy wystawę dzieł Jarosława Boguckiego w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Sam artysta podczas wernisażu powiedział o niej: - To najważniejsza wystawa w moim życiu!
Jarosław Bogucki to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dzisiaj Uniwersytet Artystyczny). Obecnie jest kierownikiem pracowni Obrazowania Przestrzennego na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych tej uczelni. Zajmuje się dużą i małą formą rzeźbiarską (brąz, ceramika, żywice syntetyczne, holografia). Uchodzi za jednego z nielicznych w kraju a nawet za najlepszego twórcę hologramów (trójwymiarowych obrazów przestrzennych)  – takie w pilskiej Galerii też można zobaczyć i robią niesamowite wrażenie.
Wystawa jest niezwyczajna. Podziurawione, poharatane, ażurowe ciała i twarze, wnętrza wyciągnięte na pokaz… - to przejmujące i jednocześnie fascynujące rzeźby wykonane z żywic. Wymowa tych prac pogłębiona została hologramowymi wizerunkami wychodzącymi do oglądających ze ścian… A tak naprawdę to wielka opowieść o człowieku, jego kondycji, losie, zagadkach, końcu…  -  bo temu służy sztuka - emocjom i refleksji nad życiem.  

W miniony piątek odbyło się otwarcie wystawy. Przybyło wielu pilskich artystów, m.in. Anna Lejba, Tadeusz Ogrodnik, Piotr Spek, Tomasz Perlicjan, Lucyna Pach, Edward Ryłko, Wacław Kubski, a także literat Tadeusz Wyrwa- Krzyżański, bohater poprzedniej wystawy w pilskiej Galerii. W imieniu Powiatu Pilskiego gratulacje autorowi złożył Przemysław Pochylski z Zarządu Powiatu w Pile. A tak o tej wystawie mówił sam artysta Jarosław Bogucki:
Rzeźba jaka jest każdy widzi! Każdy ma prawo interpretować ją na własny sposób. Myślę, że każdy z Państwa jest w stanie znaleźć własne treści, własne sensy w tych realizacjach. Tego bym sobie życzył.
Wystawa będzie czynna do 5 grudnia. Naprawdę warto wpaść do BWAiUP.

Więcej na ten temat i samego artysty.
Tutaj