Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Młodzi bokserzy zdobywają doświadczenie w ringu

Data: 19-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi bokserzy zdobywają doświadczenie w ringu Trzech zawodników z Sekcji Bokserskiej Klubu Sporty Walki Piła, w minioną sobotę wystąpiło w XXVI Turnieju Bokserskim im. Jana Pawlaka w Lesznie.

Julia Rutkowska stoczyła walkę sparingową z rywalką z Obry Zbąszyń. Walka toczyła się pod dyktando pilskiej zawodniczki, która w tym roku miała okazję do kilkunastu już pojedynków niepunktowanych, ale od stycznia będzie już mogła rywalizować o medale w gronie kadetek.
W ringu zaprezentował się także Klaudiusz Urbanik, który po dobrej walce zdecydowanie pokonał na punkty zawodnika Copacabany Konin.
Debiutantka w ringu Olivia Stolarczyk musiała uznać niestety wyższość rywalki z Pomorzanina Toruń. Ale Olivia swoją przygodę z boksem zaczęła kilka tygodni temu, więc należą jej się duże brawa za podjęcie walki z dużo bardziej doświadczoną rywalką.
Gratulacje również dla trenera Arkadiusza Tobery.
__________
Przypomnijmy, że zawodnicy Klubu Sporty Walki w Pile (nie tylko bokserzy, ale równiez kickbokserzy) trenują w pomieszczeniach, w
budynku należącym do Powiatu Pilskiego, przy al. Wojska Polskiego 49 b, które wynajmują. Sala treningowa liczy ponad 360 m2. Zawodnicy mają tu również zaplecze socjalno-sanitarne.
Powiat Pilski z kolei wspiera klub. W tym roku na samo szkolenie zawodników przeznaczył 15 tys. zł. Wspiera również finansowo wydarzenia sportowe organizowane przez Klub. Na turmiej im. Tadeusza Pietrzykowskiego przekzał 4,5 tys. zł, na III Bieg Tropem Wilczym 1,350 zł, z kolei 1000 zł dołożył do wyjazdu zawodników na MŚ we Włoszech.