Bieg i hymn na 100 - lecie odzyskania niepodległości

Data: 12-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bieg i hymn na 100 - lecie odzyskania niepodległości W niedzielę, 11 listopada, na stadionie przy ul. Okrzei w Pile mieszkańcy Piły i regionu świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. XII Bieg Niepodległości zgromadził rekordową liczbę zawodników, podobnie jak kibiców. Prawdziwe tłumy przybyły również na wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego".
To było wyjątkowe święto. Na stadionie tego dnia dominowały biało-czerwone barwy.
Jako pierwsi o godzinie. 11.00 wystartowali kijkarze, którzy do pokonania mieli trasę 3 km. Zawodnicy zakończyli marsz przed południem.
O godzinie. 12.00 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali na stadionie hymn państwowy, by w ten sposób uczcić 100 lat niepodległości. To była bardzo podniosła i jednocząca wszystkich chwila.
Potem ruszył bieg główny. Na starcie stanęło około 650 zawodników. Wielu pobiegło z flagą narodową.
Potem odbył się bieg dzieci. W tym roku uczestniczyło w nim ponad 150, znacznie więcej, niż w ubiegłym.
Na stadionie panowała prawdziwe piknikowa atmosfera. Paliły się ogniska, wybrzmiewały patriotyczne pieśni. Po ceremonii uhonorowania zwycięzców wylosowano jeszcze wiele nagród dla zawodników, ufundowanych przez partnerów tego wydarzenia.

Przy tej okazji dziękujemy partnerom XII Biegu Niepodległości:
Oto oni: Elektryka/Remonty Radosław Wicher, Płota – Trans, Pralnia SONIA Stanisław Pirch, Renault – Dacia Pabich, Brooks, Lux Car Jacek Szałkiewicz, Gym Factory Fitness & Squash, Śnieżynka, Celmar Cafe, Kino Helios, ForKids – sklep z zabawkami, BudComArt, PSS Społem Piła, Stowarzyszenie Biegów Ulicznych w Pile, MAG Piła, PAGO – BHP, Tifo Kolejowy Sklep Sportowy, McDonald’s, Klub Muzyczny Scena, AHU Olimp – Zbigniew Łapacz, OSM Łobżenica, Re-action, Kris.Pol, Drukarnia i Studio Graficzne Tęcza, KACMAR, Drukarnia Tongraf.

Dziękujemy również: Komendzie Powiatowej Policji w Pile, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pile, Związkowi Harcerstwa Polskiego – Hufiec Piła, Wolontariuszom z Powiatowego Centrum Wolontariatu w Pile oraz wszystkim niewymienionym tutaj przyjaciołom naszego Biegu.
Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy tak licznie dotarli, żeby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego".

Uwaga! Medale, których zabrakło dla dzieci uczestniczących w biegu, będzie można odebrać w Starostwie Powiatowym w Pile, al. Niepodległości 33/35 (pokój 124).

Zwycięzcy XII Biegu Niepodległości, dystans 6,5 km.
Mężczyźni:
1. miejsce Rafał Stachowski - Miasteczko Krajeńskie.
2. miejsce Adrian Wyrzykiewicz - Piła
3. miejsce Damian Tupaj - Zacharzyn - Chodzież.
Kobiety:
1. miejsce Monika Kapera - Piła
2. miejsce Michalina Makowiecka - Kaczory
3. miejsce Sylwia Plewa - Piła

Nordic Walking - dystans 3 km
Mężczyźni:
1. miejsce Sebastian Rajewski - PIła
2. miejsce Gracjan Zygmunt - Piła
3. miejsce Wiesław Kop - Piła
Kobiety:
1. miejsce Katarzyna Banaszkiewcz - Kaczory
2. miejsce Agnieszka Janecka - Piła
3. miejsce Kamila Jurek – Białośliwie

Wyniki i miejsca wszystkich uczestników pod galerią zdjęć.
PLIKI DO POBRANIA