Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Data: 05-11-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

5 listopada w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski zaczął się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Komisja Europejska, która poprzez ciekawe wydarzenia, które teraz przez cały tydzień będą odbywać się w szkolach, podnieść atrakcyjność kształcenia i szkolenia zawodowego.

Do skorzystania z bogatej oferty zaplanowanych wydarzeń w szkołach i placówkach prwadzonych przez Powiat zaproszeni zostali dyrektorzy szkół podstawowych z powiatu pilskiego, uczniowie, rodzice, pracodawcy, instytucje rynku pracy oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. Liczymy na dużą frekwencję
W ramach „Europejskiego Tygodnia Umiejętności odbywać się będą między innymi:
- drzwi otwarte,
- konkursy tematyczne i gry edukacyjne,
- warsztaty dla gimnazjalistów,
- wycieczki zawodoznawcze,
- spotkania z doradcą zawodowym,
- spotkania z absolwentami szkół,
- spotkania z przedstawicielami firm i instytucji,
- wizyty w zakładach pracy,
- szkolenia dla uczniów szkół średnich podwyższające kwalifikacje i umiejętności.
Szczegółowe programy „Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych” można znaleźć na stronach internetowych szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski.
Zapraszamy i polecamy.