Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Wydarzenia na Święto Niepodległości: koncert, wspólne śpiewanie hymnu, bieg. Zapraszamy!

Data: 31-10-2018    Drukuj     Udostępnij

Wydarzenia na Święto Niepodległości: koncert, wspólne śpiewanie hymnu, bieg. Zapraszamy! Starosta Pilski Eligiusz Komarowski zaprasza na wyjątkowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  


Sobota: 10 listopada - Rodzinne warsztaty i koncert
W sobotę, 10 listopada zapraszamy na godz. 9.00 do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile na rodzinne warsztaty robienia kotylionów, flag i rozetek. To impreza dla całych rodzin.

A o godz. 17.00, również 10 listopada, kolejne ważne wydarzenie. Tym razem w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy Okrzei w Pile odbędzie się wielki Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu znakomitego Wyrzyskiego Chóru Męskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dla wszystkich uczestników mamy śpiewniki. A po koncercie rogale świętomarcińskie dla każdego!
Warto przyjść, posłuchać i razem pośpiewać. Tym bardziej że Wyrzyski Chór Męski należy do najlepszych zespołów amatorskich w kraju. Rozpoczął działalność w 1999 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku z inicjatywy dyrygenta Piotra Jańczaka, absolwenta i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który do dziś dyryguje chórem. Zespół szybko zaczął odnosić krajowe i międzynarodowe sukcesy. Ma na koncie ponad 65 nagród zdobytych w różnych konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Składa się z 30 wokalistów. To naprawdę będzie wielkie wydarzenie gościć ten chór w Pile i go posłuchać.

Niedziela: 11 listopada - Bieg Niepodległości
W niedzielę zapraszamy na stadion przy ulicy Okrzei na Bieg Niepodległości, który ruszy tuż po godzinie 12.00.
Wcześniej wspólnie odśpiewamy hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.
Bieg odbędzie się na dystansie 6,5 km, o godz. 11.00. ruszy z kolei chód kijkarzy na dystansie 3 km, a po biegu głównym rozegrany zostanie bieg dzieci na dystansie 400 metrów.
Dla wszystkich, zarówno zawodników, jak i kibiców będzie ciepły posiłek i rogale świętomarcińskie. Będą też inne niespodzianki.  

Świętujmy razem!