Bezpłatne badania dla pań

Data: 02-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bezpłatne badania dla pań

W połowie lipca powiat pilski odwiedzi mammobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Sfinansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Program jest skierowany do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, ponieważ właśnie w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na raka piersi.

Panie w wieku 35 - 50 lat lub powyżej 69. roku życia mogą również wykonać badanie w mammobusie za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Badania w mammobusie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

• Szydłowo – 16 lipca przy Urzędzie Gminy,

• Łobżenica – 17 lipca w Parku Miejskim przy byłym Domu Kultury,

• Wyrzysk – 18 lipca naprzeciw Urzędu Miejskiego.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod numerami telefonu: 801 080 007, 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.