Biesiada w dobrym towarzystwie

Data: 14-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biesiada w dobrym towarzystwie Kolejne ciekawe wydarzenie na stadionie przy Okrzei już za nami. W sobotę odbyła się tu Jesienna Biesiada Pokoleniowa i Piknik Bezpieczeństwa.
Tym razem Powiat Pilski połączył siły z Komendą Powiatową Policji w Pile i Powiatową Komendą  Państwowej Straży Pożarnej w Pile. I okazało się, że to był dobry pomysł, by zabawę połączyć z edukacją.
Pilska policja i straż pożarna przygotowały mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Jak piknik to na wesoło, więc nie zabrakło konkursów budzących emocje, jak choćby przeciągania liny. Stawiły się cztery ekipy, a wygrali strażacy, pokonując w finale ekipę policji. Strażacy przeprowadzili także widowiskowe pokazy gaszenia pożaru, czy cięcia metalu.
Policjanci z kolei zorganizowali liczne stoiska edukacyjne, do tego znakowania rowerów. Nie zabrakło również kącików z zabawami i nagrodami dla dzieci. Funkcjonariusze zaprezentowali również swoje wozy i motocykl. Wszystkie były oblegane, głównie przez dzieci, a syreny alarmowe nie cichły, podobnie jak silnik motoru…
Furorę zrobił symulator dachowania. W nim zasiadali głównie dorośli, którzy chcieli sprawdzić, jak to jest, kiedy samochód dachuje… Ale symulacja wypadku była łagodna i bezpieczna.
Niezwykle ciekawy był również pokaz technik samoobrony przygotowany przez Tomasza Jopka, trenera judo i jego podopiecznych. Na koniec kilka osób z publiczności zostało zaproszonych na matę i całkiem dobrze sobie poradziło.
Do tego były tańce, wspólne śpiewanie, a zabawę poprowadził didżej San Marco. Dzieci szalały na dmuchanych zamkach, a wszystkich zabawiał jeszcze sierżant Pyrek.
- Współpraca z policją i strażą pożarną układa się znakomicie. Jako Powiat Pilski wspieramy i włączamy się w każde przedsięwzięcia, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców. Piknik bezpieczeństwa połączony z biesiadą to ku temu również doskonała okazja – podsumował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.