Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

50 lat minęło…

Data: 11-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

50 lat minęło… Wychowankowie, kadra i liczni goście obchodzili jubileusz 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile. Najpierw w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia, a po południu piknik integracyjny na terenie ośrodka.
 
Ta wyjątkowa placówka, która od tylu lat kształci, wychowuje i pomaga dzieciom i młodzieży wymagającym specjalnej troski i edukacji, jako samodzielna jednostka zaczęła działać jesienią 1967 roku. Wcześniej, na początku lat 50. ubiegłego wieku uruchomiono jedynie kilka oddziałów w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1.
Jubileusz ośrodka świętowano w znakomitych nastrojach, bowiem po ponad 50 latach wybudowano dla wychowanków salę gimnastyczną boiska i place do rehabilitacji.
- W tym szczególnym dniu mogę jeszcze raz podziękować za ten wspaniały prezent obecnym władzom Powiatu Pilskiego, zwłaszcza panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu – powiedział Tomasz Łochowicz, dyrektor  SOSW w Pile.
Słów podziękować padało zresztą wiele, podobnie jak gratulacji. Dziękowano byłej kadrze, która również licznie stawiła się na uroczystościach, dziękowano darczyńcom, którzy na co dzień wspierają Ośrodek.  
Władze powiatu pilskiego reprezentowali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu. Z okazji jubileuszu wręczyli dyrektorowi szkoły pamiątkowy grawerowany dyplom.
- Gratuluję wszystkim, którzy wkładają serce i  wszystkie swoje umiejętności w rozwój tych wspaniałych  dzieci, zarówno młodszych, jak i starszych. Wiem, że traktujecie je jak własne dzieci dając im jeszcze dużo miłości – powiedział starosta pilski.
Wychowankowie przygotowali na jubileuszową akademię liczne występy artystyczne. Brawo!