Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Data: 11-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Dwa dni przed 40. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, w trakcie XVIII Dnia Papieskiego, Parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile wraz z Powiatem Pilskim serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert: Wielką Mszę Jana Pawła II. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 października o godz. 16:00.

Przed publicznością wystąpią:

Grażyna Zielińska (sopran) – śpiewu uczyła się między innymi w Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Muzycznej Mozarteum w Salzburgu. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów, znakomity pedagog. Po raz pierwszy Wielką Mszę Jana Pawła II, kompozycję Geralda Spitznera, wykonała 18 maja 2005 roku, w 85. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, niespełna dwa miesiące po Jego śmierci.

Janusz Purzycki (skrzypce) – profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Występuje jako solista i kameralista. Prowadzi działalność literacką – jest autorem kilku tomików wierszy oraz laureatem wielu konkursów poetyckich.

Szymon Olszański (organy) – sztukę gry na organach poznawał w Bydgoszczy, ale również u znanych profesorów poza granicami kraju. Brał udział w wielu konkursach organowych. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz na Uniwersytecie Sztuki w Rotterdamie.

Dodajmy, że w holu kościoła będzie dostępna wystawa „Jan Paweł II na medalach i znaczkach pocztowych” ze zbiorów pilanina, Marka Krygowskiego. Zapraszamy!