Włochy bliżej powiatu

Data: 06-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Włochy bliżej powiatu

Nie lada atrakcje czekają uczestników tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „La Scarpa Italiana” w Wyrzysku. Dzisiaj rozgrzewka, ale za to jaka! Ku uciesze swoich fanów, a przede wszystkim licznej grupy fanek, późnym wieczorem na scenie wyrzyskiego amfiteatru pojawi się znany z telewizji wielki muzyczny talent, Kamil Bednarek. Jego występ poprzedzą koncerty zespołów Luzztro i Expres.

Emocje konkursowe rozpoczną się w sobotę. Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 17:00 i od tego momentu, z krótkimi przerwami, rządzić będzie muzyka rodem ze słonecznej Italii. Przesłuchania Złotej Dziesiątki zaplanowano na niedzielne popołudnie. Wtedy też poznamy tegorocznego zwycięzcę Festiwalu. Impreza zakończy się w środku nocy. - Gorąco zachęcam do odwiedzenia naszego amfiteatru w ten weekend – mówi Czesław Pająk, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Wyrzysku, główny organizator imprezy. – Przygotowania trwają od wielu miesięcy, teraz pora na finał. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Robi się piękna pogoda i wierzę, że taka utrzyma się do końca Festiwalu. Bardzo dziękuję wszystkim „bratnim duszom”, które bezinteresownie nam pomagają. Wsparcie z ich strony oraz niegasnące zainteresowanie widzów powodują, że pracuje się znacznie lżej.

Szczegółowy program tego wyjątkowego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej www.wyrzysk.pl. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Imprezę współfinansuje Powiat Pilski.