Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Zakończył się remont na drodze Śmiłowo – Kaczory

Data: 06-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zakończył się remont na drodze Śmiłowo – Kaczory Kolejny remont na drodze powiatowej zakończony. W piątek miał miejsce odbiór techniczny wyremontowanego blisko 800-metrowego odcinka drogi Śmiłowo-Kaczory.
Remont nawierzchni wykonany został na najbardziej zniszczonym odcinku, gdzie były największe wyłomy w asfalcie. Rozpoczął się na początku września, a został wykonany znacznie szybciej niż planowano. Droga ma nową nawierzchnię, oznakowanie, stalowe barierki  i utwardzone pobocza. Powiat Pilski na to zadanie przeznaczył 1.340.000 zł.
Na odbiorze technicznym obecni byli między innymi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Henryk Stokłosa, radny Rady Powiatu w Pile i Emilia Załachowska, sołtys Równopola.
- Odcinek ten wygląda teraz zupełnie inaczej. Kierowcy mogą już tędy jeździć bezpiecznie i komfortowo – przyznał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Planowany remont na całym 6-kilometrowym odcinku drogi został nieco odłożony w czasie. Ale już we wrześniu Powiat Pilski złożył wniosek o jego dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.