Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Powiat Pilski pokonał Miasto Piła 2:0

Data: 05-10-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski pokonał Miasto Piła 2:0 Puchar zostaje w Powiecie Pilskim! W meczu, który odbył się 4 października na stadionie przy Okrzei w Pile drużyna Powiatu Pilskiego pokonała drużynę Miasta Piły 2:0. Bramki strzelili: Maciej Szymański, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Dwa lat temu reprezentacja Powiatu Pilskiego pokonała drużynę Miasta Piły 4:2. I to u nas był puchar, a jako zwycięzca poprzedniego meczu byliśmy gospodarzem kolejnego spotkania. Tym razem udało nam się wygrać 2:0.
W czwartkowe popołudnie pogoda dopisała. Mecz był zacięty, a zwodnicy obu drużyn dali z siebie wszystko. Kapitanem reprezentacji Powiatu był starosta pilski Eligiusz Komarowski, drużyny Miasta Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.  
- Nie wynik dzisiaj jest najważniejszy – podkreślał starosta pilski Eligiusz Komarowski przed meczem. – Poprzez rywalizację sportową chcemy się zintegrować i pomóc, ponieważ głównym celem tego pojedynku jest zbiórka na wsparcie budowy stacjonarnego hospicjum w Pile.
A po meczu: - Bardzo się cieszę, że wygraliśmy. Gratuluję jednak obu drużynom. Walka była zacięta i fair play – powiedział.
Mecz trwał w sumie 60 minut. Jednak pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystko zmieniło się  w drugiej połowie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się wuefista z "Gastronomika" Maciej Szymański. Kiedy wydawało się, że to będzie już końcowy wynik, w ostatniej minucie meczu wygraną przypieczętował Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, strzelając drugą bramkę. 
Wydarzeniu towarzyszyła sportowa rywalizacja. Ale najważniejsze była pomoc na hospicjum, a przy okazji dobra zabawa.