Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Dożynki Powiatowe: korowód, koncerty, dobra kuchnia i atrakcje dla dzieci

Data: 08-09-2018    Drukuj     Udostępnij

Dożynki Powiatowe: korowód, koncerty, dobra kuchnia i atrakcje dla dzieci Przypominamy, że już 9 września, w niedzielę Dożynki Powiatowe w Pile. Święto zacznie się o 12.30 od mszy świętej w kościele Świętej Rodziny. Będzie to msza dziękczynna, z dożynkowym rytuałem, podczas której zostaną poświęcone tegoroczne plony.

Po mszy, ok. 13.45 z ulicy Kilińskiego w kierunku pl. Zwycięstwa ruszy barwny korowód dożynkowy, który al. Piastów, 1 Maja i Staromiejską dojdzie do stadionu przy Okrzei (dokładna trasa na mapce poniżej). To trzeba zobaczyć, bo będzie wyjątkowy. Gospodarze ze wszystkich gmin powiatu pilskiego przejdą przez centrum Piły z wieńcami dożynkowymi, na czele korowodu pójdzie orkiestra, Zespół Pieśni i Tańca ŁANY (nazywany poznańskim Mazowszem).
Zanim korowód dojdzie na stadion, tam już o godz. 13. rozpocznie się Festiwal Pilskie Smaki z udziałem kół gospodyń wiejskich.
A o godz. 15.00 obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu ŁANY. To też warto zobaczyć, nie każdy z Was pewnie wie, jak to wygląda, a scenerię zbudowaliśmy przepiękną, specjalna scena tonie w kwiatach, warzywach i krzewach. Czegoś takiego na stadionie przy Okrzei jeszcze nie było. Na stadionie stoją też już witacze, przywiezione przez gospodarzy, one też robią wrażenie.
Atrakcji towarzyszących będzie mnóstwo, przede wszystkim liczne koncerty z gwiazdą wieczoru zespołem FEEL, profesjonalna duża scena już stoi.
Na dużej płycie stadionu będą liczne atrakcje dla dzieci, ogromne dmuchane zamki za darmo i inne niespodzianki, tu też będzie wystawa sprzętu rolniczego, stoiska gastronomiczne, tych zresztą będzie mnóstwo. Wystawią się pszczelarze, działkowcy, sadownicy. Do tego wystawcy przygotowali dla Was przysmaki kuchni regionalnej, miód, dziczyznę, dżemy, wędliny. Zapraszamy!


PROGRAM:
g.12.30 msza św. w kościele Świętej Rodziny w Pile,
g. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy, który przejdzie przez centrum miasta (ul. Kilińskiego, Spacerową, al. Piastów, 1 Maja, Staromiejską, na stadion przy Okrzei).
g. 13 00. na stadionie rozpocznie się festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”,
g. 15.00 obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY
g. 16.30 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. I (konkursy dla uczestników)
g. 16.50 Występ zespołu AM
g. 17.10 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. II (konkursy dla uczestników)
g. 17.30 Koncert Krzysztofa Koniarka
g. 18.15 Podsumowanie konkursów
g. 18.30 Koncert zespołu CLAUDI
g. 19.15 Koncert zespołu MILANO
g. 20.30 Koncert zespołu FEEL