Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Zapraszamy już w sobotę, na patio do BWAiUP

Data: 07-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy już w sobotę, na patio do BWAiUP Już w sobotę, 8 września, o godz. 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy ul. Okrzei w Pile będziemy czytać fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żerimskiego. 

Na naszej liście mamy 19 osób, a czytanie rozpocznie Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
Miejsce będzie klimatyczne: czytać będziemy na patio, w pięknej patriotycznej scenerii. 
Mamy niespodzianki: pamiątkowe kartki, które będziemy stemplować okolicznościową pieczęcią, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP. Będziemy też stemplować nią egzemplarze "Przedwiośnia", jeśli z nimi przyjdziecie,
Będzie można zobaczyć historyczną niepodległościową wystawę oraz fragment rękopisu "Przedwiośnia", który zaprezentuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile. Będzie również koncert i słodki poczęstunek. Zapraszamy nie tylko młodzież, ale całe rodziny.

SZCZEGÓŁY:
1) Stefan Żeromski – „Przedwiośnie” – fabuła powieści doskonale wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę;
2) Narodowe Czytanie – przedsięwzięcie zainicjowane przez Prezydenta RP. Powiat Pilski dołączył do akcji „Narodowe Czytanie” w 2016 roku. Poprzednie odbyły się w kościele Świętej Rodziny w Pile oraz na dziedzińcu przed Młodzieżowym Domem Kultury.
3) Zapraszamy mieszkańców do wspólnego czytania!
4) Osoby, które nie będą czytać na forum, będą mogły zasiąść na widowni. Dostępne będą egzemplarze książki z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.
5) Zaprezentowany zostanie fragment rękopisu „Przedwiośnia” i różnych wydań powieści ze zbiorów pilskiej Biblioteki..
6) Okolicznościową pieczęcią będzie można ostemplować własne egzemplarze „Przedwiośnia” oraz kartki, które przygotowaliśmy.
7) Ciekawa będzie diorama (wystawa) „Powstanie Wielkopolskie – Barwa i Broń. My Polacy”, przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i Archeologii Wojskowej „Rajtar”
8) O oprawę artystyczną zadbają uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile i reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile.