VOLLEY PIŁA - nowy klub żeńskiej siatkówki

Data: 26-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

VOLLEY PIŁA - nowy klub żeńskiej siatkówki W Pile mamy nowy klub żeńskiej siatkówki. Zawiązało się Stowarzyszenie Piłki Siatkowej  VOLLEY PIŁA, które zrzesza już 80 dziewcząt. Trenują one w czterech kategoriach młodzieżowych od mini siatkówki po juniorki.

Siłą nowego klubu jest przede wszystkim kadra trenerska. Są to pedagodzy, którzy związani są z piłką siatkową od kilkunastu lat: Andrzej Zapaśnik (LO SMS Piła), Agnieszka Kosmatka (LO MS Piła), Paweł Łojewski (LO MS Piła), Sławomir Świderski (SP nr 2 w Pile), Tomasz Idzikowski (SP nr 2 w Pile), Rafał Pogorzelski oraz Andrzej Fałdziński (Train Movement).
Najmłodsze zawodniczki przygodę z siatkówką zaczynają głównie w Szkole Podstawowej nr 2, a swoje  umiejętności sprawdzają w rozgrywkach ogólnopolskich KinderSport. W SP 2 trenuje również grupa młodziczek, która będzie reprezentowała klub w rozgrywkach wojewódzkich oraz centralnych.

Bazą dla kadetek i juniorek jest Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, przy ul. W. Pola. Co ważne drużyny są już naprawdę mocne. W juniorskiej  jest aż sześć reprezentantek Polski (uczennice SMS PZPS Szczyrk). Obecnie przygotowują się do Mistrzostw Europy. Drużyna ma duże wsparcie od sponsorów, co daje nadzieję, na rywalizację o najwyższe cele w Polsce.
Ambasadorem klubu został popularny wykonawca muzyki reggae Kamil Bednarek. Kibicuje on drużynie od samego początku. Volley Piła to także projekt dla ludzi biznesu oczekujących transparentności przy wydawaniu ich pieniędzy. Licząc na sukcesy, chcą by stowarzyszenie miało markę i było rozpoznawalne w całym kraju. Wsparcie, które klub otrzymał już na samym starcie jest imponujące.

Siatkarki Volley Piła szykują się już do nowego sezonu. W miniony piątek w Kołobrzegu, gdzie trenują w nowoczesnej hali miejskiej millenium razem z dyrektorem LO SMS Piła odwiedził je Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
- Volley Piła to bardzo interesująca inicjatywa. Doskonali trenerzy, pedagodzy i zdolne zawodniczki.  Życzę im sukcesu. Piła po raz kolejny może udowodnić, że jest kuźnią siatkarskich talentów– mówi Eligiusz Komarowski.
W spotkaniu w Kołobrzegu uczestniczył również starosta kołobrzeski. Przedstawił on zakres prac na modernizowanym właśnie stadionie lekkoatletycznym. Remont jest realizowany dzięki dotacji ministerstwa sportu i pomocy prezydenta Kołobrzegu. Część technicznych rozwiązań będzie wykorzystana podczas modernizacji stadionu przy ul Okrzei.
- Bardzo cenię i chwalę sobie współpracę z starostą kołobrzeskim, który urodził się w Pile. Bardzo często konsultujemy nasze projekty podpowiadamy rozwiązania. Z kolei starosta kołobrzeski, w  związku z planami uruchomienia szkoły mistrzostwa sportowego chętnie skorzysta z naszych doświadczeń - relacjonuje Eligiusz Komarowski.