Bądźmy razem w Święto Wojska Polskiego

Data: 13-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bądźmy razem w Święto Wojska Polskiego  Już po raz drugi, na stadionie przy Okrzei w Pile, 15 sierpnia odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. To będzie wyjątkowe wydarzenie zarówno ze względu na swoją rangę jak i rozmach. W programie oprócz prezentacji sprzętu wojskowego, skoki spadochronowe, pokaz grup paramilitarnych, grochówka dla wszystkich. A dla dzieci wiele darmowych atrakcji, w tym dmuchane zamki. Słowem będzie to impreza dla każdego.
Powiat Pilski w organizacji tego wydarzenia wspiera 8 jednostek wojskowych. Licznie zatem zostanie zaprezentowany sprzęt wojskowy, którym obecnie dysponuje polska armia. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć wóz bojowy rosomak, pojazdy transportowe i logistyczne, patrole saperskie, broń strzelecką, wozy łączności, nowoczesne drony wojskowe.
- Obecni będą żołnierze 1. Bazy Logistycznej w Wałczu, 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach, po raz pierwszy również Wojska Obrony Terytorialnej, które przedstawią swoją  ofertę mieszkańcom. Zapraszam serdecznie na spotkanie z polskim wojskiem, w tak ważnym dla nas dniumówi  ppłk. Mariusz Krawulski, Szef Wydziału Technicznego 1. Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu.
- Piknik na stadionie zaczynamy o godzinie 13. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego, oprócz występów różnych grup paramilitarnych, oprócz pokazu umiejętności wojskowych i sprzętu przygotowaliśmy wiele atrakcji począwszy od najmłodszych do seniorów. Będą ciekawe koncerty, a do tego bezpłatne zabawy dla dzieci, a także darmowa wojskowa grochówka dla wszystkich. Chcemy by ten dzień był radosnym świętem dla wszystkichzaprasza Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

PROGRAM:
g. 12.00 - msza św. w kościele pw. NMP Królowej Polski przy Podchorążych w Pile w intencji
żołnierzy   i ich rodzin
g.. 13.00 - Piknik Rodzinny na stadionie przy Okrzei w Pile:
-  prezentacja sprzętu wojskowego: wozy bojowe, logistyczne, łączności, broń strzelecka, nowoczesne drony wojskowe, patrole saperskie,
- skoki spadochronowe
- grupy rekonstrukcyjne
- paintball
- koncerty, w tym Orkiestry Wojskowej z Koszalina
- bezpłatne zabawy dla dzieci, w tym dmuchane zamki,
- wojskowa grochówka dla wszystkich.