Wielki koncert dla Niepodległej na Święto Wojska Polskiego

Data: 13-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wielki koncert dla Niepodległej na Święto Wojska Polskiego Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego, które już 15 sierpnia na stadionie przy Okrzei w Pile,  to nie tylko czołgi, armaty, karabiny i mundury. To także piosenka, czyli wspaniały koncert, który zaplanowaliśmy. Z pewnością podniesie on rangę tego wydarzenia i będzie dużą atrakcją.
Koncert dla Niepodległej będzie wydarzeniem szczególnym, bo bezprecedensowym. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Niepodległa.pl, w wysokości 47 tysięcy złotych, które pozyskał Powiat Pilski na wydarzenia związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, na najbliższy koncert udało nam się zaprosić wykonawców, którzy znakomicie wkomponują się w środowe obchody.
- Wniosek złożony przez Powiat Pilski został bardzo dobrze oceniony. Znalazł się na 60. miejscu w kraju, na przeszło 2 tysiące, które zostały złożone. Z tego powodu jesteśmy usatysfakcjonowani, możemy bowiem zorganizować wspaniałe wydarzenia związane z obchodami rocznicy niepodległości, a najbliższy koncert podczas Święta Wojska Polskiego, doskonale się w nie wpisuje i będzie tego najlepszym przykładem – mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić mieszkańców i wszystkich gości spoza powiatu pilskiego na to wielowątkowe, rodzinne świętowanie na stadionie przy Okrzei w Pile. Zaczynamy o 13!

PROGRAM KONCERTU:
g. 13:30 Młodzież śpiewa Niepodległej
Najzdolniejsi uczniowie z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, którzy na co dzień swoje wokalne umiejętności szlifują pod czujnym okiem Iwony Brandenburger, zaprezentują program artystyczny, nawiązujący charakterem do Święta Wojska Polskiego.
g. 14:30 Węże z Poligonu
Pilski zespół wykonujący piosenkę żeglarską i folkową, ale przemycający również inne gatunki muzyczne. „Węże z poligonu” śpiewają zarówno własne piosenki, jak i dobrze znane utwory innych wykonawców. Dodajmy, że zespół, któremu nieobca jest także muzyka żołnierska, wywodzi się z działalności w harcerstwie.
g. 16:00 Orkiestra Wojskowa w Koszalinie
Swoją działalność rozpoczęła w 1949 roku. W 2002 roku weszła w skład Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Koszalinie, powstając z dwóch rozformowanych okiestr: Sił Powietrznych w Pile i Wojsk Lądowych w Koszalinie. Obecnie składa się z trzydziestu zawodowych muzyków. Kapelmistrzem jest kapitan Krzysztof Więch, szefem młodszy chorąży Dariusz Kamiński, a tamburmajorem starszy chorąży Tomasz Zajączkowski. Wykonuje wszystkie rodzaje muzyki, występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.
g. 17:00 Lech Makowiecki z zespołem
Lech Makowiecki to twórca kojarzony zarówno z muzyką country-folk, jak i ze sposobem scenicznej ekspresji charakterystycznej dla bardów. Tytuły jego trzech ostatnich płyt czerpią swoje źródło z umiłowania ojczyzny i jej historii: „Katyń 1940”, „Patriotyzm” oraz „Obudź się Polsko”. Od 1985 roku lideruje zespołowi „Zayazd”. Swoje utwory publikuje za darmo w internecie, z powodzeniem edukując w ten sposób młodzież.