Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nauka, która bawi

Data: 03-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nauka, która bawi
Do Piły dotarł „Naukobus” – jedyny w swoim rodzaju pojazd, który popularyzuje naukę w najróżniejszych częściach kraju. Tym razem przystankiem dla wehikułu z kilkunastoma stacjami badawczymi, który firmuje Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, był Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile. Wydarzenie odbyło się w ramach programu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W czwartek i piątek można było w MDK „Iskra” poczuć całym sobą ducha nauki. Wspaniale wyglądały całe rodziny zaangażowane w śledzenie eksperymentów, które na co dzień nie są dla nas dostępne. Co więcej, nauka podana w mniej poważnej, ale bardzo profesjonalnej formie, nawet w upalny, wakacyjny dzień sprawia dużą przyjemność. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Bus to mobilne laboratorium, które daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 15 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci oraz dorośli w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Eksponaty wystawy „Eksperymentuj!” zostały tak skonstruowane, żeby zachęcać do posługiwania się wyobraźnią i intuicją, a także do odkrywania nauki w życiu codziennym.

Przyjazd „Naukobusu” był możliwy dzięki wsparciu Grzegorza Piechowiaka, posła na Sejm RP.