Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Będą zamknięte trzy przejazdy kolejowe!

Data: 17-07-2018    Drukuj     Udostępnij

Będą zamknięte trzy przejazdy kolejowe! W tym tygodniu kierowców czekają kolejne utrudnienia z powodu remontu linii kolejowej Poznań - Piła. Chwilowo zamknięte będą aż trzy przejazdy, dwa w Pile: Na Leszkowie i ul. Młodych oraz jeden w Dziembówku.

Jak poinformował nas projektant i wykonawca „Modernizacji Linii Kolejowej nr 354 Poznań Główny – POD Chodzież – Piła Główna” firma PORR S.A. jako pierwszy, bo już w dniach 17 i 18 lipca zamknięty ma być przejazd kolejowy w Dziembówku, na skrzyżowaniu z drogą gminną.
W dniach od 17 do 19 lipca zamknięty będzie przejazd kolejowy na skrzyżowaniu z drogą gminną Na Leszkowie w Pile.
Z kolei 19 lipca do 21 lipca prace remontowe będą trwały na przejeździe kolejowym na skrzyżowaniu z drogą powiatową, ul. Młodych w Pile.
Wymienione terminy mają charakter orientacyjny, a szacowany czas zamknięcia przejazdu to 24 godziny. Zamknięcia związane są z oczyszczaniem nawierzchni kolejowej. Wykonawca przed zamknięciem przejazdu wywiesi tablice informacyjne.
Co ważne, nie będą one zamykane jednocześnie. Kierowcom zalecamy w tych dniach objazdy ul. Bydgoską i obwodnicą drogi krajowej nr 11. Ale kiedy remont się skończy czas dojazdu pociągiem z Piły do Poznania skróci się o 40 minut. Pociągi pasażerskie będą jeździły z prędkością 120 km/ha.