Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Pierwszy taki festyn i od razu udany!

Data: 12-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Pierwszy taki festyn i od razu udany! To była wielka frajda dla maluchów i ich rodziców. W minioną niedzielę na Bindudze w Ujściu po raz pierwszy odbył się festyn przedszkolny zorganizowany przez pracowników Przedszkola Publicznego im. Króla Maciusia w Ujściu oraz Radę Rodziców. Festyn odbył się pod sympatycznym hasłem „Mama, tata, ja i przedszkole”. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, a wsparł je Powiat Pilski.

Przy pięknej pogodzie w znakomitej zabawie udział wzięło ponad 500 osób. Ale bohaterami były dzieci, więc to dla nich przygotowano najwięcej atrakcji: dmuchane zamki, stanowisko malowania buzi, zaplatania włosów, gimnastyki malucha i rodzica oraz zabawy i konkurencje sportowe. Wszyscy mogli posilić się kiełbaską z grilla i słodkościami. Wydarzenie to wsparł Powiat Pilski.

- To było rodzinne święto, bo do zabawy z dziećmi przyłączyli się nie tylko rodzice, ale również dziadkowie. Frekwencja pokazała, że pomysł zorganizowania takiego festynu był  trafiony, a  mieszkańcy potrzebują takich imprez. Liczę, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu na drugiej edycji festynu, który wpisze się w tradycję przedszkola – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.