Festyn strażacki i zawody druhów OSP z gminy Ujście

Data: 12-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Festyn strażacki i zawody druhów OSP z gminy Ujście Na boisku w Kruszewie w minioną niedzielę odbył się festyn strażacki połączony z Miejsko-Gminnymi Zawodami Sportowo Pożarniczymi. Organizatorem imprezy był Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Ujściu oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie. Imprezę wsparł Powiat Pilski.

W zawodach wzięło udział aż 16 drużyn z terenu gminy Ujście.
- To była już piąta edycja Festynu Strażackiego i trzeba przyznać, że wpisał się on na stałe w tradycję Kruszewa i gminy Ujście. Festyny takie jak ten są wyjątkowym miejscem integracji lokalnej społeczności. Co roku spotykają się na nim mieszkańcy gminy, aby świętować oraz dopingować swoje drużyny. Cieszę się, że jako Powiat Pilski mogliśmy wesprzeć to wydarzenie - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Podczas festynu nie zabrakło też wielu atrakcji dla mieszkańców. Jedną z nich były zawody wspinaczkowe po skrzynkach o puchar Starosty Pilskiego oraz w przeciąganiu węża strażackiego o puchar Burmistrza Gminy Ujście. Atrakcją festynu był także turniej piłki wodnej w wykonaniu strażackich drużyn.
Młodsza widownia podziwiała z kolei pokaz taneczny HIP-HOP w wykonaniu dzieci z WDK Kruszewo, wszyscy zaś chętnie korzystali z kącika fotograficznego (budki strażaka).

Klasyfikacja Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych:

Młodziki:
I miejsce – OSK Kruszewo dziewczęta, I miejsce OSP Kruszewo chłopcy
Dziewczęta 12-16 lat:
I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska
Chłopcy 12-16 lat:
I miejsce - OSP Kruszewo; II miejsce – OSP Nowa Wieś Ujska; III miejsce - OSP Kruszewo II
Kobiety:
I miejsce - OSP Kruszewo; II miejsce – OSP Nowa Wieś Ujska
Kobiety 35+:
I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce – OSP Nowa Wieś Ujska;
Seniorzy:
I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce – OSP Ujście, III miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska,
Oldboje:
I miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska,  II miejsce - OSP Kruszewo.