Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Wielkie rozgrywki tenisowe Babolat-Tour Piła 2018

Data: 11-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Wielkie rozgrywki tenisowe Babolat-Tour Piła 2018 Na kortach Klubu Tenisowego Mario przy ul. Dąbrowskiego w Pile od piątku trwały trzydniowe ogólnopolskie rozgrywki tenisowe BABOLAT-TOUR Piła 2018 o Puchar Starosty Pilskiego.

W turnieju rywalizowały przede wszystkim dzieci i młodzież, ale dorosłych też nie brakowało. Tylko w samym turnieju zagrało blisko 80 zawodników, nawet maluchy w kategorii wiekowej do 7 roku życia i dorośli w wieku powyżej 50 lat. Rozegrano też mecze deblowe i tzw. miksty - pary mieszane. Słowem była to impreza dla wszystkich miłośników tenisa niezależnie od wieku. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Mariusz Szczeciński, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Mario – Piła i jeden z największych w regionie propagatorów „białego sportu”. Jego podopieczni z Klubu Tenisowego Mario, których na co dzień trenuje, też wzięli udział w turnieju. 
- Piła jest jednym z 12 miast w Polsce, w których rozgrywany jest turniej BABOLAT – TOUR. To prestiżowa impreza, ale też wymagająca pod względem organizacyjnym. Jestem wdzięczny, że Powiat Pilski wsparł to wydarzenie – powiedział Mariusz Szczeciński.

Oczywiście na kortach nie zabrakło również starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który otwierał  to wydarzenie, a na koniec wręczył puchary i dyplomy zwycięzcom, które również ufundował Powiat Pilski.    
-  Tenis to wymagająca dyscyplina sportu, zarówno od strony fizycznej jak i technicznej. Rozwija też wspaniałe cechy charakteru, konsekwencję w dążeniu do celu, wytrwałość i pokorę, bo sukcesy w tej dyscyplinie sportu nie przychodzą łatwo. A takiego formatu turniej, jaki organizowany jest w Pile, pokazuje, że tenis staje się u nas coraz bardziej popularną dyscypliną również wśród dzieci i młodzieży. Wierzę, że mamy prawdziwe talenty, w które warto inwestować - powiedział starosta.
Podczas turnieju dopisała pogoda i frekwencja. 

Poznajmy zwycięzców:
- kategoria do lat 7:
1. Kornel Kaczmarek
- kat. do lat 8:
1. Dominik Gryczka
- kat. do lat 9:
1. Wiktoria Bogusławska
- kat. do lat 10:
1. Oskar Pawlak
- kat. do lat 14 (chłopcy):
1. Jakub Gogulski
- kat. do lat 14 (dziewczęta):
1. Julia Nitecka
- kat. do lat 18 (chłopcy):
1. Dominik Szewczyk
- kat. do lat 18 (dziewczęta):
1. Nikolett Abraham
- kat. open mężczyzn:
1. Alan Matelski
- kat. open kobiet:
1. Katarzyna Plak
- kat. + 40:
1. Mariusz Mijalski
- kat. + 50:
1. Marek Starczewski
- kat. debel VIP:
1. Remigiusz Dekarli - Piotr Kasperski
- kat. mikst:
1. Wioletta Stróżyk - Krzysztof Kromuła