Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Jubileusz Biegu „Olka”

Data: 11-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Jubileusz Biegu „Olka”
Po raz dwudziesty odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”, który gromadzi miłośników biegania na gościnnej ziemi wyrzyskiej zawsze przed letnimi wakacjami.

Tym razem trasę z Wyrzyska do Osieka i z powrotem pokonało niemal 180 zawodników. Upał nie był sprzymierzeńcem sportowców, ale nie popsuł wysiłku organizatorów, którzy bez wątpienia stanęli na wysokości zadania. Doskonale przygotowana, wyposażona w punkty odżywcze trasa, a na stadionie paleta imprez towarzyszących z koncertami na czele przyczyniły się do sukcesu wydarzenia.

Zanim zaczął się bieg główny, swoje zmagania na krótszych dystansach miały dzieci i młodzież. Odbył się też Bieg Przedszkolaka oraz – zgodnie z kilkuletnią tradycją – marsz nordic walking. Podczas uroczystego otwarcia Stanisław Wełniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile i radna Iwona Schulz, w imieniu władz powiatu pilskiego, wręczyli organizatorom grawerowany dyplom, dziękując w ten sposób za dwadzieścia edycji Biegu „Olka”.

W wyścigu na trasie 12,5 km zwyciężył Szymon Drożdż ze Starej Łubianki, który wyprzedził Marcina Starszaka z Osieka i Krzysztofa Roćkę z Czapli. Wśród pań triumfowały: Sandra Szpott z Wyrzyska przed Michaliną Makowiecką z Piły i Bożeną Łuc z Krępska.

Przypomnijmy, że wydarzenie, którego jubileusz obchodziliśmy w sobotę, upamiętnia dwóch zmarłych, lokalnych bohaterów: Edmunda Wojciechowskiego (pseudonim „Olek”), niezapomnianego działacza Ludowych Zespołów Sportowych na ziemi wyrzyskiej oraz Aleksandra Napierałę, wspaniałego lekarza pediatrę, wielkiego przyjaciela sportu.

Bieg „Olka” był piątym etapem tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”, któremu patronuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Do cyklu wrócimy pod koniec sierpnia. Następny przystanek: Piła – Staszyce.