Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Dzień Dziecka na stadionie przy Okrzei i wspaniała rodzinna zabawa

Data: 10-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Dzień Dziecka na stadionie przy Okrzei i wspaniała rodzinna zabawa Na stadionie przy Okrzei odbyło się kolejne rodzinne wydarzenie. Tym razem Dzień Dziecka zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Pile i Stowarzyszenie Przyjaciół NEURO-MED dla dzieci pracowników starostwa i podopiecznych przychodni.  

Organizatorzy zadbali, by przede wszystkim nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Był dmuchany zamek, dmuchana tarcza, trampolina, były zabawy w podgrupach – kącik sensoryczny - tu zajęcia manualne odbywały pod okiem instruktorów, był klaun na szczudłach – czyli to wszystko, co dzieci lubią najbardziej.
Do tego był jeszcze kącik dogoterapii – małych i dużych czworonogów, jedne budziły respekt, drugie bawiły, ale wszystkie dawały się pogłaskać. Na tym nie koniec, były jeszcze dwa konie, na których można było odbyć krótką przejażdżkę,
Na płycie stadionu pojawili się jeszcze judocy z Judo Jopek Team i pokazali, co potrafią. Odbył się także pokaz grupy dziecięcej "Aikido i kenjutsu" z klubu "Shintaigi Dojo". Dzieci uczestniczące w festynie były zachwycone. Do tego na płytę stadionu zajechał wóz strażacki i chłopcy natychmiast pobiegli do niego, by zasiąść w kabinie.
Była jeszcze kurtyna wodna, która chłodziła dzieci w ten upalny dzień, a na deser wata cukrowa.

- Jesteśmy zachwycone tym miejscem i atmosferą – wyznały Joanna Łasak-Hampel i Iwona Flis, prowadzące przychodnię NEURO MED w Pile, organizatorki tego przedsięwzięcia.  – Jest tu bezpiecznie, bo teren jest ogrodzony, dzieci mają dużą przestrzeń i mogą się wybiegać. No jest po prostu fantastycznie – dodały.
Na rodzinnym Dniu Dziecka obecny był również starosta pilski Eligiusz Komarowski. 
- Dzieci bawią się doskonale i to jest najważniejsze. Jesteśmy otwarci na wspieranie takich wydarzeń, a stadion przy Okrzei, jak widać po raz kolejny, nadaje się na nie znakomicie – podsumował.