Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Starosta czytał dzieciom w samym centrum Piły

Data: 05-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Starosta czytał dzieciom w samym centrum Piły Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Dzisiaj głośne czytanie miało miejsce również na pl. Konstytucji w Pile, gdzie Eligiusz Komarowski, starosta pilski czytał maluchom fragment książki Jujji Wieslander „Mama Mu czyta”.

Tydzień  czytania dzieciom książek już po raz 17. zorganizowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Akcja odbywa się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Już od poniedziałku w bibliotece głównej i 8 jej filiach, czytane są książki dla dzieci z pilskich przedszkoli, szkół i osiedli. Zapraszani są samorządowcy, artyści, animatorzy kultury i czytelnicy o różnych pasjach.
- To działania edukacyjne i popularyzujące zdrowie emocjonalne oraz rozwój intelektualny dzieci. Czytajmy dzieciom choć 20 minut dziennie – tłumaczy Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor biblioteki.    

Głośne czytanie odbywa się już od samego rana. Do biblioteki i jej filii zapraszane są dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Książki czytane są także na oddziałach dziecięcych w pilskim szpitalu.

Dzisiaj przed południem akcja głośnego czytania była jednak wyjątkowa. Odbyła się na pl. Konstytucji 3 Maja. Lektorem był starosta pilski Eligiusz Komarowski. Przedszkolaki były zachwycone, głośnemu czytaniu towarzyszyły występ dzieci z Przedszkola nr 3 zabawy plastyczne i prezentacja ciekawych książek.
- Pomysł głośnego czytania dzieciom jest rewelacyjny. Warto to dla nich zrobić. To duże emocje, dzieci są szczere i wymagające, trzeba się dla nich postarać. A atmosfera była fantastyczna – podsumował Eligiusz Komarowski.