Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Piłkarski Puchar Świata na stadionie przy Okrzei w Pile!

Data: 05-06-2018    Drukuj     Udostępnij

Piłkarski Puchar Świata na stadionie przy Okrzei w Pile! Stadion przy Okrzei w Pile nieustannie tętni życiem. Tym razem opanowali go młodzi piłkarze, którzy zanim jeszcze zaczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, sami rozegrali ”World Cup Turniej 2018 o Puchar Starosty Pilskiego".

Wydarzenie przygotował Uczniowski Klub Sportowy „Soccer Stars”. Do rozgrywek przystąpiło czternaście zespołów, reprezentujących nie tylko Piłę, ale również Kotuń, Kaczory, Szydłowo, Wyrzysk, Trzciankę i Wągrowiec.
W rolach głównych wystąpili piłkarze urodzeni w roku 2009, bądź później. Każdej z ekip przypisano kraj, który będzie reprezentowany na rosyjskim mundialu. Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że najlepiej z trudami imprezy poradzili sobie młodzi sportowcy z MOSiR w Pile, którzy grali pod szyldem Hiszpanii. Nie przeszkodziła im ani duża liczba meczów, ani upalna aura.

Do nich też powędrował Puchar Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, którego na tak ważnych rozgrywkach zabraknąć nie mogło. Wszystkim jednak piłkarzom złożył gratulacje za wolę walki.