Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

W Wyrzysku wędkują i rywalizują już najmłodsi

Data: 04-06-2018    Drukuj     Udostępnij

W Wyrzysku wędkują i rywalizują już najmłodsi W Wyrzysku nad Stawem Miejskim z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie rozegrano zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców miasta. Wzięli w nich udział przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i dwóch pierwszych klas gimnazjum. Zorganizował je Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Wyrzysku.  
Uczestnicy spotkali się nad stawem już z samego rana w minioną sobotę. Najpierw wykonali pamiątkowe grupowe zdjęcie potem przystąpili do rywalizacji. By dać zawodnikom równe szanse, zostali podzieleni na grupy wiekowe. Łowić zaczęły przedszkolaki, po nich uczniowie klas I-III, następnie starsi z klas IV-VI i w końcu najstarsi. Mocno dopingowały ich całe rodziny, które także licznie pojawiły się nad Stawem Miejskim.  

- Zawody wędkarskie odbywają się w centrum miasta , więc budzą one zawsze duże zainteresowanie mieszkańców. A dzieci naprawdę sobie już nieźle radzą z wędkowaniem, uczą ich ojcowie i dziadkowie – wyjaśnia Krzysztof Badura, prezes koła PZW w Wyrzysku.
A w Stawie Miejskim w Wyrzysku ryba całkiem dobrze bierze. Można tu złowić płoć, okonia i wiele innych gatunków. Uczestnicy otrzymali upominki, sprzęt wędkarski, a najlepsi jeszcze puchary.  

 Młodych wędkarzy odwiedził starosta pilski Eligiusz Komarowski.  
- Powiat Pilski wspiera takie inicjatywy, które rozwijają wśród najmłodszych różne pasje. Wędkarstwo to fantastyczna przygoda, na całe życie, a warto zacząć ją jak najwcześniej – powiedział starosta.

Powiat Pilski wsparł to wydarzenie przekazując dotację na nagrody dla uczestników zawodów. A cały Okręg Nadnotecki PZW w Pile na zawody wędkarskie organizowane w tym roku otrzymał w sumie 6 500 zł.